Auto-do-slubu.info > Artykuły > Czy wypada aby Pan młody prowadził samochód ślubny?

Poszukujesz wymarzonego samochodu, którym pojedziesz ze swoim ukochanym do ślubu? A może chcesz wynająć bryczkę lub limuzynę na tą okazję? Zaoszczędzisz sporo czasu dodając zaledwie jedno zlecenie! Dzięki temu interesujące Cię oferty aut do ślubu dostaniesz szybko i bezpłatnie na swoją skrzynkę pocztową!

Czy wypada aby Pan młody prowadził samochód ślubny?

Wiele się mówi o tym, że ślub jest ważną uroczystością dla Panny Młodej, natomiast często zapomina się, że ten dzień to również coś wyjątkowego dla Pana Młodego. To ich święto, więc oboje powinni być szczególnymi osobami. Czy zatem Pan Młody powinien prowadzić ślubny samochód?

Warto jednak na początek przyjrzeć się ogólnie organizacji ślubu. Od czego zacząć? Najlepiej od wyznaczenia daty ślubu i wspólnego omówienia najważniejszych kwestii. W dalszej kolejności należy odbyć spotkanie w gronie rodzinnym (obie rodziny mogą mieć różne zdanie na temat tego jak powinna wyglądać organizacja wesel). Taki porządek i stanowczość Młodych zapobiegnie ewentualnym nieporozumieniom na tym tle i usprawni przygotowania. Warto opracować sobie wstępny bilans przewidywanych wydatków i jasno ustalić, która strona za co płaci. Aby nie pogubić się w natłoku spraw związanych z organizacją ślubu i wesela (organizacja imprez), warto przygotować sobie specjalny terminarz. Przyda się on nie tylko do planowania i notowania ważnych spraw związanych ze ślubem, ale będzie też potem wspaniałą i oryginalną pamiątką.

Terminarz przygotowań ślubnych określa się na czas od 2 lat do 6 miesięcy przed ustaloną datą - w zależności od tradycji, rangi wydarzenia czy woli przyszłych współmałżonków, a także od terminu i rodzaju ślubu. Zaplanowanie czynności związanych z zabawą weselną zależeć będzie w dużym stopniu od rodzaju sali i od koniecznego zaangażowania się w organizację wesela. Najmniej pracy jest oczywiście w przypadku wynajęcia restauracji lub firmy cateringowej. Niektóre rzeczy, jak salę weselną, zespół muzyczny i kamerzystę, warto zaplanować i zarezerwować wcześniej, aby uniknąć konieczności brania co popadnie.

Ważne jest także auto do ślubu, a wraz z nim kierowca. W większości przypadków samochód wynajmowany jest wraz z kierowcą, który jest na przykład właścicielem pojazdu. Trudno sobie wyobrazić, by Pan Młody prowadził bryczkę lub limuzynę. Ale co w przypadku zwykłego samochodu, który w dodatku jest własnością Pana Młodego? Czy wypada, by pełnił funkcję kierowcy? Tak naprawdę wszystko zależy od tradycji i lokalnej kultury. W wielu przypadkach taka praktyka mogłaby się spotkać z krytyką, ale jeśli ktoś właśnie tak wyobraża sobie własny ślub i tego właśnie pragnie – niczyja opinia nie powinna mu w tym przeszkodzić. Ślub jest wyjątkowym dniem i powinien być odzwierciedleniem marzeń Pary Młodej. Nawet, jeśli wbrew wszystkim, wolą do kościoła udać się pieszo. To ich ślub, a nie gości i rodziny. Nie należy o tym zapominać.

Proponowane Ogłoszenia

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.