Auto-do-slubu.info > Artykuły > Limuzyną do ślubu

Poszukujesz wymarzonego samochodu, którym pojedziesz ze swoim ukochanym do ślubu? A może chcesz wynająć bryczkę lub limuzynę na tą okazję? Zaoszczędzisz sporo czasu dodając zaledwie jedno zlecenie! Dzięki temu interesujące Cię oferty aut do ślubu dostaniesz szybko i bezpłatnie na swoją skrzynkę pocztową!

Limuzyną do ślubu

Na początek dwie druhny wyjeżdżają limuzyną ślubną z domu Panny Młodej po Pana Młodego. Tam najczęściej czekają, oprócz gości Pana Młodego, zespół, kamerzysta (filmowanie imprez) i fotoreporter. Po przywitaniu marszem weselnym, druhny przypinają dekoracje ślubne. Później następuje błogosławieństwo Pana Młodego. Błogosławią rodzice i dziadkowie, jeżeli mieszkają we wspólnym domu (oczywiście nikt nie może im zabronić też w innej sytuacji). Jeżeli Pan Młody nie opuszcza po ślubie swojego domu rodzinnego, to błogosławieństwo jest zazwyczaj pomijane.

Po błogosławieństwie następuje uroczyste wyjście z domu. Druhny biorą go pod ręce (żeby nie uciekł), orkiestra gra marsza. Goście pozwalają aby Pan Młody wyszedł jako pierwszy z honorami. Koledzy lub sąsiedzi którzy nie są zaproszeni na wesele mogą przygotować tzw. ”bramy”. Zwykle wykupuje się je alkoholem. Targuje się świadek który niesie całe zapasy. Warto przygotować słodycze i ciasto dla kobiet i dzieci. Kultura nakazuje aby przynamniej ukłonić się gapiom którzy przyszli podziwiać to widowisko. Po wejściu do samochodu kierowca czeka aż wszyscy goście wsiądą do autobusu. Samochód wiozący Pana Młodego powinien jechać powoli i mieć zapalone światła. Jeżeli przewidywane są dalsze bramy, przed Panem Młodym powinien jechać samochód kamerzysty. Przed każdym zakrętem dużo wcześniej należy dawać znaki kierunkowskazem. Być może kamerzysta nie zna dokładnej trasy przejazdu. Zalecana jest szczególna ostrożność, ponieważ jazda w kolumnie jest niebezpieczna zwłaszcza w atmosferze ogólnego podniecenia. Nie wolno gwałtownie hamować (np. gdy spadnie dekoracja). Za skrzyżowaniami powinno się zwolnić i poczekać na pozostałe pojazdy. Po przyjeździe na miejsce należy odczekać w samochodzie aż wysiądą goście. Trzeba się upewnić czy zespół i kamerzysta na wesele są już na swoich stanowiskach.

Panna Młoda wychodzi na powitanie przyszłego męża. Na stole do błogosławieństwa młodych znajduje się krzyż, świecznik, talerzyk z wodą święconą i mirtą. Często przed błogosławieństwem dziecko mówi wierszyk. Błogosławieństwo rozpoczyna mama Panny Młodej, następnie mama Pana Młodego, tata Pana Młodego i tata Pani Młodej. Najpierw wychodzi kamerzysta, fotoreporter i zespół weselny. Następnie Młoda Para, goście, a na końcu rodzice Panny Młodej. Do kościoła najpierw wchodzą goście i zajmują miejsca w ławkach. Młodzi wchodzą przy dźwiękach organów lub skrzypiec. Najczęściej na znak kamerzysty, którego widzi również organista. Ostatnio panuje moda na wprowadzanie Panny Młodej przez jej ojca. Odbywa się tak za sprawą zagranicznych seriali. W czasie przysięgi nowożeńcy powinni patrzeć na siebie i sobie a nie księdzu przyrzekać miłość i wierność.

Proponowane Ogłoszenia

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.